V naší chovatelské stanici odchováváme naše miminka na mase.
Každá chovatelská stanice má jiný styl, ať už je to krmení masem nebo granulemi ( kvalitními ) .
Mají jiný časový "harmonogram" s čím kdy začít přikrmovat.
Začátek přikrmování ovlivňuje množství a kvalita mléka feny. Abychom dosáhli co nejvýživnějšího mléka, musíme fenu krmit dostatečným množstvím kvalitní stravy.
V naší chovatelské stanici zatím nebylo nutné přikrmovat mimča dříve, než po 14 dnech jejich života, díky kvalitě fen, kterým nechybí výživné mléko.
A od porodu sami dostávají mléčné příkrmy, hovězí vemena a o něco pestřejší stravu než v běžném období.
Přesto, už kolem 15-18 dne začínám přidávat první příkrm, protože mimina mají drábky, kterými drásají bříška a feny začínají být nervozní.
Takže vezmeme mimina, ostříháme jim drábky (nebo opilujeme pilníkem) a nabídneme mléčně-masovou kaši
( buď z psí sušené mléko pro štěňata nebo to jde namíchat s domácím kozím či kravským mlékem) s najemno rozemletým masem - zvěřina, telecí nebo krutí )
Všem vlčatům to už tuze chutná a v dásních mají náznaky prvních zoubků. Takže kaši už i žvýkají.
Touto kaší krmím cca do 21 dne, kdy do mléka přidávám už hrubší mletinu, nebo to méně rozmýchávám.
Na řadu přijdou P´první nerozemleté kousky masa - zvěřina, hovězí, kuřecí maso, včetně prvních "kostí" jako jsou kuřecí krky či křídla.
V té době začíná matce i členům smečky, tvrdé období.
Děti si začínají hrát. A tak se dá do jídelníčku přidat další typ masa a to kachní krky, o které se výborně přetahuje, jsou mnohem hůře rozkousatelné a tak se při svačině i unaví.
Začínám krmit ryby - lososa, tresku. Vnitřnosti - hovězí s droby, vepřové droby. Matka už moc nefunguje. Pokud ano, tak zvracením vlastní nestrávené večeře. Můžeme přidávat mléčný příkrm v podobě jogurtu s jablkem, hruškou oslazený domácím medem. Pozor na tvaroh, Moc vhodný není. Je tam zbytečně moc vysoký poměr fosforu : vápníku.
V té době se odčervuje, očkuje a mimina se připravují na cestu do nového domova.
U nás už zvládají jíst mletinu, včetně drobů, masité ořezy, kosti jak drůbeží tak morkové, lososa, a zeleninu či ovoce na drobno namleté a vmíchané do jídla.
Domů naše děti dostávají balíčky s krmením na 7 dní a pak je na majitelích, zda přejdou na granule ( doporučíme kvalitní granule ) nebo budou pokračovat s barfem, se kterým vždy rádi pomůžeme a předáme zkušenosti.
Více informací jak o barfu, tak i ceně, najdete v sekci krmení štěněte barfem.